close
تبلیغات در اینترنت
محمد رضا گلزار ستاره واقعی سینمای ایران - محمدرضا گلزار - سایت گلزاریا

تبلیغات سایت

تبلیغات در سایت سوپر استارها

کتاب داستان  دانلود کتاب دختر غم زده (داستان های عرفانی واقعی)
  (۰)
  • نویسنده: الهه فاخته
  • موضوع:شبه داستان بر اساس زندگی واقعی یک شخص!
  • تعداد صفحات: ۹۷
  • فرمت: کتاب PDF
  • زبان: فارسی
  • برای دانلود و خرید کتاب کلیک کنید
  • چنانچه از لینک بالا نتوانستید دانلود کنید .. اینجا کلیک کنید

  • معرفی کتاب

   شاید تا بحال فکر کرده باشید که آخر دنیا چیست کجاست ما چرا به این دنیای ظاهرا پهناور اما خاکی آمده ایم آیا رسالتی داریم؟ اصلا خودمان می دانستیم چه می شود؟ تا بحال داستانهایی را شنیده اید که ماورایی باشند و باورش برایتان سخت باشد؟ تا چقدر به این داستانها ایمان دارید؟ در این کتاب که برگرفته از داستان های حقیقی معنوی و عرفانی و ماوراییست به سوالات خود تا حدودی خواهید رسید.

   اصرار نمی کنم که باور کنید!
   زمان این اتفاقات مشخص نیست، شاید هم اصلا زمانی ندارد همانطور که مکانش قابل توصیف نیست،  همانطور که حس و حالش قابل بیان نیست!
   من در گذشته ایمان قوی داشتم و همین که به زبان آوردم به الله ایمان دارم مصیبت ها و بلاها چنان به سرم هوار شد که اکنون در
   سن سی سالگی به دوران باز نشستگی خود رسیده ام.

   کمرم شکست چرا که حق دفاع کردن را از من گرفتند و نتوانستم ثابت کنم یا فرصتی برای ثابت کردن داشته باشم که بی گناه هستم و این موضوع به شدت مرا افسرده کرد، زمانیکه افسرده شدم، قدرتم را از دست دادم تهمت, بار سنگینی بود که مرا به زمین زد، اکنون کم کم به زندگی عادی بازگشته ام.

   دنیای معنویت و شناخت پروردگار دنیای دیوانه کننده ایست، وقتی راهش را بگیری باید قید آرامش و زندگی راحت را بزنی، وارد دنیاهای عجیب روح می شوی و روح یک انسان چنان بر تو آشکار می شود و چنان زخمی ات می کند که هیچ کس قادر درک نیست.
   شاید کسانی که زیاد نماز می خوانند و در زندگی خود معجزه خداوند را بارها حس کرده اند داستان های مرا بفهمند اما باورش ...!

فیلم سلام بمبئی

   محمدرضا گلزار


  • داستان فیلم سلام بمبئی کلیک
  • آخرین اخبار از فیم سلام بمبئی کلیک
  • خرید بلیط های فیلم سلام بمبئی کلیک
  • دانلود فیلم سلام بمبئی  کلیک


گلزاریا در شبکه های اجتماعی

جدیدترین اخبار کنسرت ریززار

  کنسرت های ریززار باند

  • فیلم های کنسرت ریززار در آپارات   کلیک
  • خرید آنلاین بلیط کنسرت ریززار  کلیک
  • جدیدترین اخبار کنسرت ریززارکلیک
  • دانلود آهنگ های ریززار کلیک

جستجو

بیوگرافی

آهنگ های جدید

اما محمدرضا گلزار شاید بیش تر از همه توانست محبوبیت کسب کند و باعث جلب علاقه مندانش به سالن های سینما شود. به عبارت دیگر می شود گفت تنها کسی که در برهه ای به جایگاه ستاره سینما دست یافت گلزار است.

ستاره ساختن بلد نیستیم

یادداشت

کیوان کثیریان منتقد و روزنامه نگار

آیا ستاره سینما در ایران داریم ؟

کم نیستند کلمات و مفاهیمی که معنای شان در کشور ما با جا های دیگر دنیا فرق دارد ، عبارت ستاره سینما یکی از این هاست. شاید ساده ترین و دم دستی ترین تعریفی که از ستاره سینما می شود کرد ، بازیگری است که شهرت و محبوبیت فوق العاده میان عامه مردم دارد ، معمولا خوش سیما یا با نمک است و تماشاگران ، تنها به خاطر حضور او در یک فیلم بلیت می خرند و به سینما می روند. این اساسا فارغ از کیفیت فنی بازی آن هاست و عوامل متعدد دیگری هم در این مسئله دخیل هستند.

در سینمای پیش از انقلاب از این دست بازیگران کم نبودند. عده ای طرف دار فردین و جمعی کشته و مرده ملک مطیعی بودند. عده ای به خاطر وثوقی به سینما می رفتند و برخی به خاطر سعید راد ، کنگرانی ، حتی بیک ایمانوردی ، ظهوری و همایون. حکایت بازیگران زن سینمای پیش از انقلاب هم البته مشابه است. نام شان - فارغ از کیفیت بازیگری  مردم را به سینما ها می کشاند.

اما پس از انقلاب و در دهه 60 از سویی این بازیگران به محاق رفتند و از سوی دیگر مبارزه ای جانانه توسط مسئولان وقت سینما با ستاره سازی در گرفت. چهره هایی مثل سوسن تسلیمی که قابلیت ستاره شدن را داشتند ، به شدت محدود شدند. شاید جمشید هاشم پور و اکبر عبدی و کمی فرامرز قریبیان و بعد تر تا حدودی ابوالفضل پور عرب این موقعیت را پیدا کردند. در اواخر دهه 80 و 90 رضا عطاران نیز در مسیر ستاره شدن گام برداشت. در میان بازیگران زن پس از انقلاب نیز ، در دهه 60 افسانه بایگان کمی به این درجه نزدیک شد و بعد تر نیکی کریمی و هدیه تهرانی در دهه 70 و تا حدودی مهناز افشار در دهه 80 توانستند به مفهوم ستاره نزدیک شوند. اما محمدرضا گلزار شاید بیش تر از همه توانست محبوبیت کسب کند و باعث جلب علاقه مندانش به سالن های سینما شود. به عبارت دیگر می شود گفت تنها کسی که در برهه ای به جایگاه ستاره سینما دست یافت گلزار است.

به هر روی سینما هنری صنعتی است که به شدت به ستاره نیاز دارد. ستاره ها در سینمای دنیا یکی از ستون های این صنعت هستند و بخش زیادی از علاقه مندان سینما ، به یمن حضور آن ها به سالن های سینما می روند. اما ستاره سازی قاعده بازی ، اقتضائات خاص و حواشی لازم خودش را دارد و ظرفیت ها و بستر هایی می خواهد که بخش اعظم آن به دلایل مختلف در کشور ما فراهم نیست. از همین روست که شاید بشود گفت سینمای ایران در حال حاضر چیزی به نام ستاره ندارد گر چه از بازیگر خیلی خوب ، به وفور برخوردار است.

یادداشت

جعفر گودرزی روزنامه نگار

نه ! ستاره نداریم

سینمای فقیر ایران در سال های سختی که از سر رد کرده ، درس های فراوانی آموخته ، درس هایی ناخوشایند ، آزارنده اما کلیدی و قابل تامل. سینمای ایران آموخته قهرمان داشتن و قصه گفتن بر مدار زندگی فردی شخصیت اصلی ، امری است اگر نه نا ممکن بسیار دشوار. و سینمای بی قهرمان طبعا نمی تواند مجالی برای بالیدن شخصیت هایی باشد که به دل مخاطب بنشینند ، بدل به دوست داشتنی ترین بخش های یک فیلم شوند و زندگی خود را در ذهن و یاد مخاطب ادامه دهند و سینمایی که قهرمان ندارد هرگز نمی تواند ستاره تربیت کند. سینمای بی ستاره هم طبیعتا سینمایی است فصلی ، بی مدار و فاقد هویت.

چند دهه است سینماگران ایرانی دچار ضعفی همگانی در نگارش ، ساخت و معرفی قهرمان شده اند و آثار ما عموما نا موفق و ضعیف عمل کرده است. در واقع آخرین قهرمان های سینمای ایران را باید در فیلم های تجاری و اکشن دهه 70 جست و جو کنیم ؛ جایی که جمشید هاشم پور در قامت شخصیت هایی شکست ناپذیر بدل به مردی می شد که مخاطب می توانست رویا ها ، خواسته ها و حتی آرزو های خود را در قامت او جست و جو کند. با مرگ سینمای اکشن ، روند ستاره سازی در سینمای ایران نیز متوقف شد. بیش از یک دهه شخصیت بازیگر جدیدی در سینمای ایران متولد نشد و سینمای ایران آموخت قصه های خود را با آدم های درجه دو یا تکراری تعریف کند ؛ عادتی غلط که تا امروز نیز ادامه دارد. همگانی ترین تعریف از ستاره سینما ، داشتن محبوبیتی در سطح لااقل یک منطقه جغرافیایی یا یک قاره است ؛ چیزی شبیه آن چه بازیگران مطرح سینمای هند یا ترکیه تجربه می کنند. سینمایی که اکران محصولاتش صرفا در سالن های بسیار محدود داخلی انجام می شود ؛ سینمایی که از پرداختن به داستان های قهرمان محور پرهیز می کند ، سینمایی که بهترین فیلم هایش بازیگرانی دارد که حتی فن بیان مناسبی ندارند ، هرگز نمی تواند محملی باشد برای ستاره سازی. سینمای ایران نه ستاره دارد و نه بلد است ستاره بسازد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

تلگرام golzaria

تبلیغات در سایت سوپر استار

تبلیغات در سایت بازیگران

اینستاگرام محمدرضا گلزار

تلگرام محمدرضا گلزار