close
تبلیغات در اینترنت
دلنوشته محمدرضا گلزار - محمد رضا گلزار - سایت گلزاریا برای محمدرضا گلزار

بیوگرافی محمدرضا گلزار

آهنگ های جدید گلزار

دلنوشته محمدرضا گلزار

 

 حرف هایی با خدای کودکی

کودکی تک تک ما٬از لحظه های شیرین عید پر است و هیچ روزی توان ندارد با اول فروردین شمسی٬هماوردی در زیبایی و نیکی داشته باشد.خدا با بهار٬خودش را به شفاف ترین شکل ممکن نشانمان می دهد و بهانه ی خوشحالی بی دریغ روزهای بهار همین است.حس می کنیم راه مسدود تنفس دوباره باز شده و شاخه های خشکیده به معجزه خاک دوباره جان گرفته اند.

رنگ مورد علاقه خدا به سرشاخه همه درختان کشیده می شود و دست قدرتمند طبیعت٬هماهنگی جذاب کوه ها و صحراها را رهبری می کند.به رسم معهود ایرانیان٬ کینه رنگ می بازد و همراه فصل نو٬نگاه نو و سلام نو شکل می گیرد.

در یک آن همه چیز از حرکت می ایستد.لحظه ای تاریخی فرا می رسد.همه ایرانیان در نقطه نقطه خاک دنیا٬ به شکوهی وصف ناشدنی٬ در کنار سفره ای می نشینند که آیه های خدا در آن پر است.همه از خداوند سلامتی می خواهند٬جاودانگی می خواهند و کامرانی طلب می کنند.آن هم نه فقط برای خود٬ که برای تک تک همنوعان٬همکیشان و هم وطنانشان.

مردمی که عاشقانه دوست می دارمشان از همیشه خندان تر و خوشروتر می شوند و مجال می یابند زیبایی های ایران را از نزدیک به تماشا بنشینند.

آرامش که تحفه ی ابرها و بادهاست٬ می آید که تلخی نگرانی ها و اضطراب ها را بشوید.مادرها در کنار پدرها٬ کودکان در کنار هم و همه زیر سایه کهنسالان از هوای خوش بهار استشمام می کنند و شهر٬دیگر گونه دوست داشتی می شود.

آرامش٬مسیر خانه ها را به هم نزدیک می کند٬لحن هارا ملایم تر می کند٬وقت بیشتری دست می دهد تا به آسمان نگاه کنیم و زمان برای ستاره شمردن کم نمی آید.

به یاد می آوریم خدا به ما توان داده تا مهر٬ مبنای ارتباطمان باشد و بی دریغ همدیگر را دوست بداریم.سپاس بگوییم که قدرت زندگیمان بخشیده و نعمت دستگیری از ضعیفانمان داده.

خدا همان خدایی است که کودکی مارا از شیرینی یکرنگی پر کرد و مرض بی دوای دو رویی را از ما دور کرد.

لحظه ای که دیگران نقاب به چهره می زنند٬ خوشا آزادگی و یکرویی٬چه موهبتی بزرگ تر از اینکه در مقابل یکرنگی مردمی که تورا دوست می دارند٬ چونان آنان باشی و در مهر٬ خود را همراه و هم مسیر آنان بدانی؟

خدایا!همه را چنین آزاده بدار و بر آنان که چنین نیستند٬ طعم خوشش را بچشان.

این متن قشنگ دست نوشته محمدرضا گلزار هست که در مجله ی شهرزاد به چاپ رسیده بود….امیدوارم همگی از این دست نوشته زیبا لذت ببرید….البته مطمئن هستیم همینطور هم خواهد شد….

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

تلگرام golzaria

تبلیغات در سایت سوپر استار

تبلیغات در سایت بازیگران

اینستاگرام محمدرضا گلزار

بزودي با چندتا آهنگ جديد قراره سوپرايز بشيد❤️💙

A post shared by MOHAMMAD REZA GOLZAR (@rezagolzar) on

تلگرام محمدرضا گلزار